Contact Service

Zakład Elektroniczny - działamy od 1989 r.

Kasy dla lekarzy

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej przez lekarzy
Od 1 maja 2011 r. również lekarze, świadczący usługi dla pacjentów prywatnych (nie dla firm), będą mieli obowiązek używania kas fiskalnych. Oficjalnie nazywa się to „obowiązkiem rejestracji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej”. Dotyczy to osób, które w 2010 r. sprzedały usługi wartości powyżej 40.000,- zł. Lekarze, którzy w ramach prywatnej praktyki świadczą usługi refundowane przez NFZ, również podlegają obowiązkowi posiadania kasy fiskalnej, o ile wartość usług, za które pacjenci płacili gotówką, przekraczała 40 tys. zł. (przy rozpoczynaniu działalności  20 tys. zł).

Specyfika pracy lekarza a kasa fiskalna
Lekarz, który posiada wielu pacjentów i prowadzi ich ewidencję często korzysta z komputera z właściwym oprogramowaniem, który ułatwia mu pracę. W takim wypadku należy zakupić drukarkę fiskalną, która jest połączona z komputerem i wykorzystuje jego oprogramowanie. Natomiast lekarz, który pracuje prywatnie w kilku gabinetach, a także odwiedza klientów w domu, powinien mieć przenośną kasę fiskalną, która jest bardziej odporna na wstrząsy i wilgoć. Należy pamiętać, że lekarz ma obowiązek wręczyć paragon fiskalny każdemu pacjentowi zaraz po wykonaniu usługi, również podczas wizyty domowej.

Doradztwo i oferta firmy Contact Service dla lekarzy
Firma Contact Service prowadzi pełne doradztwo w zakresie wyboru kas i drukarek fiskalnych oraz szkolenia zbiorowe i indywidualne w tym zakresie. Istnieje duża gama wyboru małych, estetycznych i niezawodnych kas fiskalnych przeznaczonych do gabinetów lekarskich oraz kas przenośnych przeznaczonych dla lekarzy odwiedzających pacjentów w domu oraz pracujących w różnych gabinetach.

e-max.it: your social media marketing partner