Zakład Elektroniczny - działamy od 1989 r.

Główne rodzaje kas fiskalnych

Kasa fiskalna to ważny element, którego wymóg posiadania zależny jest od prowadzenia  każdej działalności gospodarczej, zajmującej się sprzedażą towarów lub usług. Urządzenia fiskalne rejestrują obrót uzyskany z przeprowadzonej transakcji, upraszczając w ten sposób proces zarządzania firmą, a dostępna na rynku duża liczba typów kas sprawia, że łatwo dostosować ich rodzaj do wymagań i charakteru przedsiębiorstwa.

Kasy fiskalne - czym charakteryzują się ich poszczególne typy?

Jednym z rodzajów kas fiskalnych są modele elektroniczne ERC, których cechą rozpoznawczą jest zainstalowane na nich fabryczne oprogramowanie bez możliwości jakiejkolwiek konfiguracji. Skutkiem takiego rozwiązania jest niewielka ilość pamięci RAM w urządzeniu oraz brak możliwości rozszerzenia jej. Technologia ERC, ze względu na niekompatybilność z komputerem, wymaga bezpośredniej obsługi kasjera, co czyni wspomniany system przestarzałym i sprawia, że nadaje się on do użytku wyłącznie przez niewielkie przedsiębiorstwa.

Modele elektronicznych kas rejestrujących podzielić można na urządzenia przenośne, jednostanowiskowe i systemowe. Pierwsze dwa ze wskazanych typów charakteryzują się niewielkim rozmiarem, dlatego zastosowanie znajdują głównie w czasie obsługi targowisk, festiwali oraz na parkingach. Kasy systemowe to z kolei bardziej zaawansowane modele wykorzystywane wszędzie tam, gdzie obecna jest większa liczba stanowisk obsługi klienta. Zakup kasy fiskalnej tego typu umożliwia współpracę wszystkich urządzeń, a zastosowany w niej system pozwala na połączenie ich z komputerem i obserwację statusu sprzedaży oraz kontrolę magazynu sklepu. Zdecydowanie bardziej zaawansowaną technologią cieszy się elektroniczny system sprzedaży POS, który wyglądem i zakresem dostępnych działań przypomina komputer. Do urządzenia tego typu podłącza się zazwyczaj drukarkę fiskalną, dotykowy monitor i klawiaturę, uzyskując w ten sposób nowoczesny i intuicyjny system rejestrowania obrotów w przedsiębiorstwie. Modele POS, w zależności od rodzaju sprzętu i wgranego oprogramowania, zestawić można z różnorodnymi urządzeniami, powiększyć ich pamięć RAM oraz dostosować system do indywidualnych potrzeb firmy - to wszystko czyni tę technologię niezwykle uniwersalną i praktyczną.

e-max.it: your social media marketing partner