ZMIANY STAWEK VAT

Od 1 stycznia 2011 wchodzą nowe stawki VAT, co wiąże się z koniecznością przeprogramowania każdej kasy. Nie jest konieczne, aby zmiany stawki VAT w kasie dokonywał serwisant. Jednak z doświadczenia wiemy, ze użytkownicy rzadko potrafią to zrobić. Pomyłka może być brzemienna w skutki, dlatego większość użytkowników woli, aby robił to serwisant. Trzeba pamiętać, że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, w związku z tym zarówno pracownicy firm serwisowych, jak i pracownicy sklepów, nie mogą pracować tego dnia. Mogą pracować tylko właściciele i pracujący na umowę zlecenie. Istnieje możliwość przeprogramowania kasy 31 grudnia, po zamknięciu doby. Firma Contact Service posiada kasy szkoleniowe ELZAB. Oferujemy indywidualne kursy szkoleniowe w zakresie przeprogramowywania kas. Podczas kursu można wielokrotnie przećwiczyć zmianę stawki VAT.

Jeśli nasze kasy mają już prawie pięć lat warto rozważyć decyzję czy nie warto część z nich wymienić na nowe jeszcze w Grudniu i od razu zaprogramować je po nowemu.

Musimy pamiętać, że nie chodzi tu tylko o wpisanie innych procentów jako stawki VAT ale zmienia się też klasyfikacja towarów i usług. Musimy przeanalizować całą naszą bazę towarową co jaką teraz będzie miało stawkę.