BLOG

Kasa fiskalna online. Co to takiego?

fiskalne

Jedną ze zmian w obrębie ustawy o VAT jest obowiązek prowadzenia kasy fiskalnej online. W naszym wpisie wyjaśniamy, czym są kasy fiskalne online, w jakim celu został wprowadzony obowiązek ich posiadania oraz na kogo został on nałożony.

Czytaj więcej...

Główne rodzaje kas fiskalnych

kasa fiskalna

Kasa fiskalna to ważny element, którego wymóg posiadania zależny jest od prowadzenia  każdej działalności gospodarczej, zajmującej się sprzedażą towarów lub usług. Urządzenia fiskalne rejestrują obrót uzyskany z przeprowadzonej transakcji, upraszczając w ten sposób proces zarządzania firmą, a dostępna na rynku duża liczba typów kas sprawia, że łatwo dostosować ich rodzaj do wymagań i charakteru przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

Fakty i mity dotyczące drukarek fiskalnych

kasa fiskalna

Z użytkowaniem drukarek fiskalnych wiąże się szereg mitów, które – rozpowszechniane dość szybko – uznawane są za prawdziwe i przez wiele osób uważane są za fakty. Warto zatem zweryfikować przepisy i ogólne informacje o kasach fiskalnych, a także rozwiać wątpliwości, których pojawianie się jest nieuniknione. Oto kilka najczęściej powielanych mitów o drukarkach fiskalnych i przeciwstawione im fakty, o których warto pamiętać!

Czytaj więcej...